wtorek, 1 marca 2016

Domowe sposoby na przeiębienie.

Wszyscy znamy szereg sposobów na przeziębienie, które stosuje się u nas w domu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tylko część z nich jest skuteczna, a wiele funkcjonuje na zasadzie mitu. Jednym z nich jest przekonanie, że najlepszym domowym sposobem na przeziębienie jest picie gorącej herbaty z cytryną.

 To błędne przeświadczenie, ponieważ witamina C, która występuje w cytrynie, traci swoje właściwości pod wpływem wysokiej temperatury. Dlatego też sok z cytryny należy dolewać do schłodzonych napojów, najlepiej o temperaturze pokojowej. Podobnie jest z piciem herbaty z sokiem malinowym.


Według wielu osób jest to sprawdzony sposób na przeziębienie, jednak poza walorami smakowymi taki napój nie ma żadnych właściwości leczniczych. Podstawą zdrowej diety, bogatej w witaminy i mikroelementy, są przede wszystkim owoce i warzywa.


Jednakże zimą nie mamy dostępu do wielu sezonowych owoców i warzyw. Dlatego też swoją dietę na zimę powinieneś wzbogacić o zdrowe przekąski, takie jak suszone winogrona, jabłka czy banany.


Ponadto możesz włączyć do swojego jadłospisu chrzan jako cenne źródło witaminy A, B, C, olejków lotnych, fitoncydów i związków bakteriobójczych. Musisz zarazem pamiętać, żeby umiejętnie dawkować chrzan, gdyż zbyt duża jego ilość może spowodować podrażnienie błon śluzowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz